fbpx Skip to main content

Koszyk

CZY ŻYJESZ W UCZUCIU NIEDOSTATKU ???

Dzisiaj kolejny post nie do końca związany ze sportem, jednak będę przytaczał przykłady prosto z mojego podwórka. Czy żyjesz w niedostatku ??? Czy zazdrościsz innym i życzysz im w duszy źle, bo boisz się, że będą lepsi od ciebie ??? Zarabiali więcej od ciebie??? Mieli więcej klientów niż ty ???

Ja nie będę udawał świętego i sam tez tak miałem i czasem miewam do tej pory, jednak staram się na tym szybko złapać i nie wchodzić w tego typu emocje. Niegdyś aż ściskało mnie z zazdrości, jak widziałem, że mój kolega na FB wrzuca zdjęcie nowej fury albo, jak ktoś z branży trenerskiej chwali się sukcesem swojego podopiecznego. Myślałem sobie kurwa, czemu ja tak nie mam. Kiedy mi się tak uda, jak im???

Powodowało to, że bylem zazdrosny o to wszystko, mimo że, były to tylko wycinki z życia tych osób i nie widziałem całej reszty dookoła (w tym swoich sukcesów). Ciężkiej pracy i wstawanie o 6, aby zarobić na wymarzony samochód albo masę szkoleń i nauki, jaka pozwalała osiągnąć super efekt z podopiecznym.

Jeżeli również i Ty tak masz drogi czytelniku to wiedz, że nie jesteś sam. 🙂 Tego typu zachowania są niestety promowane w dzisiejszej telewizji i mediach. Walka o jak najlepsze fury, ciało, kasę i nie ważne jak a najlepiej po trupach. Czasem sobie myślę, że chyba prościej by było rzucić to, co robię w cholerę a iść w ślady celebrytów. Poświecić trochę tyłkiem na scenie, puścić plotę, że jestem gejem i samo by się kręciło. Na pudelku miałbym oddzielną rubrykę, a zaproszenia do MTV sypałyby się codziennie i to dobrze płatne 😛 Jednak….. Chyba wolę być kimś innym i być raczej znanym z tego, że coś wiem/umiem, a nie że jestem znany z tego, że jestem znany 😛

CZY ZAZDROŚĆ JEST ZŁĄ ????

Według mnie absolutnie nie o ile traktujemy ja jak cechę, która ma plusy i minusy. Tak samo, jak neguje się egoizm, czy złość tak samo neguje się w społeczeństwie zazdrość. Jednak powiedzenie o którejkolwiek z tych cech, że jest tylko negatywna to duże nadużycie. Każdy z nas jest i musi być egoista, aby zadbać o siebie. Nie chodzić brudnym, zarabiać na życie, spełniać swoje marzenia. Złość również jest potrzebna, jeżeli złoszczę się na to, że zupa jest za słona, to fakt jest, to nieco głupie, ale jeżeli ktoś naubliża moim bliski to mam prawo się soczyście wkurwić i nie przepuścić temu, kto to zrobił. Zazdrość również jest potrzebna. Bez niej nie zostałbym trenerem, bo bym nie pozazdrościł lepszym ode mnie swojej pracy. Kamil Stoch nie zostałby dzisiaj mistrzem świata, gdyby za małolata oglądając Adama Małysza, nie zaczął być zazdrosny o jego umiejętności i formę sportową.

O CO MI CHODZI ??

Chodzi mi o to, że obserwuje nadmierną zazdrość i gadanie za plecami na innego trenera lub osobę, która działa w branży takiej jak ja. Z czego to wynika ?? Z tego, że mamy niskie poczucie wartości zepchnięte do parteru właśnie poprzez telewizję i media wmawiające nam, że powinniśmy być najlepsi. NIE!!! Musisz umrzeć, resztę tylko możesz. Ja odkąd zdałem sobie sprawę, że nie najważniejszy jest cel a droga do celu, to cieszę się samym procesem dużo bardziej. Nie myślę w kategoriach, że cały czas wiem za mało jako trener (chociaż pewnie zawsze tak będzie, bo wiem, że nic nie wiem 😉 ) tylko cieszę się każdym szkoleniem, bo wiem, że jak już będę miał ta nową wiedzę, to uznam, że potrzebuję więcej. To tak jak z nowym samochodem. Z początku cieszy, ale później nasz mózg się do niego przyzwyczaja i przydałoby się zmienić na coś fajniejszego 😉

Dużo ludzi żyje w niedostatku i wydaje im się, że cały czas mają za mało. Prawda jest taka, ze w dzisiejszym świecie Internetu wszystko jest na wyciągnięcie lęki. Możesz być gościem bez szkoły a nagrywać filmiki na YouTube i zarabiać więcej niż profesor. Wystarczy, że masz chwytliwy pomysł na kanał i da się zrobić. Jeżeli ktoś ma więcej pieniędzy lub klientów niż ty, to zamiast mu zazdrości sprawdź, co robi, że jest krok przed Tobą. Może miał jakiś nietypowy pomysł na siebie albo ukończył szkolenie, które dało mu mnóstwo nowych klientów ?? Zamiast kminić jak mu dojebać to pokmiń jak wziąć z niego przykład. Bardzo często taka osoba podzieli się z Tobą pomysłem, jak to zrobiła, jak nie będziesz do niej wrogo nastawiony, a żywo zainteresowany jak mu dorównać.

Prawda jest taka, że przy ilości możliwości, jaką daje nam dzisiejszy świat, praktycznie nie sposób jest nie znaleźć klinów, jeżeli będziesz dobry w tym, co robisz. Co więcej, konkurencja to bardzo dobra rzecz!!!! Gdy jedyną siecią komórkowa byłby, powiedzmy Play, to byś płacił za minutę rozmowy 5zł, bo nie miałby kto dać niższej ceny i stworzyć konkurencje na rynku. Ja też, jeżeli bym miał full klientów, to bym nie chodził na szkolenia, bo….. no właśnie, po co skoro nie mam motywacji, aby być coraz lepszym. Prawda jest taka, że jeżeli jesteś w czymś dobry, to zawsze robisz pieniądze jako skutek uboczny.

Jeżeli mówisz, że nie dasz rady, to masz rację, jeżeli mówisz, że dasz rade, to również masz rację, bo wszystko to decyzja, jaką podejmujesz. Nawet będąc leniwym, trzeba podjąć decyzję o byciu takim i motywować się do tego poprzez na przykład wyobrażanie, że inni skrytykują to, co robię i będzie mi przykro/źle.

Dziękuję za wytrwanie do końca i pamiętajcie, że to silni ludzie ciągną innych w górę, a słabi ciągną w dół 🙂

Artur Jobda

Leave a Reply