fbpx
0

Koszyk

Sport

DLACZEGO NISKA WAGA CIAŁA MA ZNACZENIE PODCZAS BIEGU ???

By 1 września 2017 No Comments

DLACZEGO NISKA WAGA CIAŁA MA ZNACZENIE PODCZAS BIEGU ???👟👟👣

Nie od dzisiaj wiadomo, że większa masa ciała ma znaczenie przy sportach wytrzymałościowych, Im jesteś cięższy tym twoje ciało dźwiga nadprogramowe kilogramy, które musi przemieścić w przestrzeni podczas wyścigu. Ma na to wpływ również grawitacja oraz gęstość powietrza.

Mimo ze większa waga będzie znacznie utrudniała wygranie wyścigu również w kolarstwie to podczas biegania ma ona dużo większe znaczenie. Czym ogólnie rzecz biorąc, jest biegane??? Bieganie jest serią krótkich podskoków, które mają wybić twoje ciało do góry i do przodu. Im wyższa waga zawodnika, tym większą pracę muszą wykonać mięśnie, aby odbić się od podłoża, co powoduje ich szybsze zmęczenie. Dodatkowo mięśnie nie są w stanie wybić twojego ciała tak mocno do góry, co dałoby większe przemieszczenie a tym samym szybsze i dłuższe kroki. Mimo że ciężki kolarz również będzie miał utrudnione wygranie wyścigu niż jego lżejszy kolega, to w kolarstwie ma to mniejsze znaczenie. W momencie kręcenia pedałami ciało nie wybija się do góry, ale napędza obręcz, wiec nie dochodzi do wybicia w górę, czyli podskoku. Tu większe znaczenie będzie miała siłą mięśniowa.

Jaki z tego wniosek???👟👟👣

Otóż jeżeli chcesz być szybszym biegaczem, musisz zadbać o optymalną wagę ciała oraz o zwiększenie siły mięśniowej. Nic lepiej się do tego nie nada niż dieta bez przetworzonej żywności oraz mądrze rozplanowany trening siłowy pod bieganie.

Artur Jobda

About Artur Jobda

Leave a Reply