fbpx
0

Koszyk

Trening

TRENING SIŁOWY VS CARDIO👍👊💪

By 5 listopada 2017 No Comments

TRENING SIŁOWY VS CARDIO👍👊💪

Co będzie lepsze na spalanie tkanki tłuszczowej? Trening siłowy, czy może kojarzony z topniejącym tłuszczem, cardio ???

Prawdę mówiąc żadna aktywność fizyczna nie spala zbytnio tkanki tłuszczowej. Na utratę tłuszczu mają wpływ inne aspekty niż tylko sam w sobie czas wykonania treningu. Człowiek ważący około 70kg spali mniej więcej 100kcal (obrazowo mniej niż 1/3 torebki ryżu) na półtora kilometra. Nie ma znaczenia czy idzie czy biegnie. W jednym kilogramie tłuszczu znajduje się około 7000 kalorii, więc byłoby konieczne przebiegnięcie 110km aby spalić jeden kilogram tłuszczu. Na pewno nasze stawy i mięśnie nie byłyby zadowolone z takiego dystansu i moglibyśmy to przepłacić kontuzją. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie trening z ciężarem, dodatkowo na wyższym tętnie (trening obwodowy – cross training). Podczas takiego treningu budujemy mięsnie, które spalają kalorie nawet w spoczynku (ze względu na to, że jest to metabolicznie aktywna tkanka, która aby istnieć potrzebuje do tego energii, czyli kalorii) . Dodatkowo uwrażliwiasz mocno receptory na insulinę, które powodują, że lepiej Twój organizm zaczyna radzić sobie z węglowodanami oraz wzrasta poziom hormonu lipazy, który mobilizuje organizm do sięgnięcia do rezerw tłuszczowych, w celu regeneracji zasobów energetycznych oraz zniszczeń mięśniowych wywołanych treningiem oporowym . Każdy z nas odnotuje benefity jeżeli zadba o odpowiednią kompozycję ciała, z tkanką mięśniową na odpowiednim poziomie! Każdy kilogram tłuszczu spala około 70 kalorii na każdy kilogram masy mięśniowej. Każdy kilogram tłuszczu spala jedynie 4 kalorie dzienne.

Między innymi dlatego, że po 30stce spadają poziomy hormonów anabolicznych w ciele (takich jak testosteron u mężczyzn oraz estrogen u kobiet) łatwiej przybierasz na wadze. Tracisz przez spadek hormonalny mięśnie i zaczynasz tyć, gdyż jest dużo mniej tkanki, która by paliła kalorie. Trening Siłowy/Interwałowy to doskonałe narzędzia do pozbycia się tłuszczu!!!

Czy trening cardio to bezużyteczne narzędzie? Nie do końca, posiada on również swoje zalety, jednak nie jest to jedyny sposób palenia tłuszczu.

Artur Jobda

About Artur Jobda

Leave a Reply