fbpx
0

Koszyk

Dieta

FAKTY I MITY NA TEMAT NOWOTWORÓW 🔎🔎🔎

By 5 lipca 2017 No Comments
FAKTY I MITY NA TEMAT NOWOTWORÓW 🔎🔎🔎

Witam. Ze względu na to, że mój niedawny post dotyczący nowotworów cieszył się dużym powodzeniem, postanowiłem napisać drugi o tej samej tematyce. Dzięki za rekordową liczbę wirtualnej waluty ( czytaj lajków) pod poprzednim postem dotyczącym nowotworów 🙂 Podejdę do tematu na chłodno i postaram się przedstawić w dużym skrócie czym jest nowotwór, pokazać fakty i obalić mity jakie narosły wokół nowotworów. Pogrzebałem trochę i mam nadzieję, że poniższe informacje Was zainteresują, dadzą jednocześnie pogląd czym jest, a czym nie jest rak. Temat bardzo na czasie bo wzrost zachorowania na raka jest widzialny i odczuwalny przez każdego z nas. Nie znam osoby, która by nie miała styczności z tą chorobą. Media podają, że nowotwory to druga przyczyna zgonów w Polsce i według WHO do 2035 liczba osób umierających na raka może wrosnąć dwukrotnie. Czy należy się ich bać i czy da się przed nimi bronić? Lub zminimalizować ryzyko, że spotka nas to w przyszłości?

NOWOTWORY TO CHOROBA DZISIEJSZYCH CZASÓW ?

MIT

-Przypadki zachorowania na nowotwory w ciągu kilku ostatnich dziesięcioleci bardzo wzrosły. Jednak przypadki zachorowania na raka były już znane w starożytności.

CZY RAK TO ZAWSZE NOWOTWÓR?

MIT

-Nowotworem nazywa się wszystkie nadmierne przerosty lub wytworzone nowe tkanki w naszym organizmie. Jak wskazuje nazwa to NOWY TWÓR, coś co nie powinno nam wyrosnąć; np. pieprzyk czy torbiel również zaliczamy technicznie rzecz biorąc do nowotworów.
Nowotwory dzielimy na niezłośliwe, miejscowo złośliwe oraz złośliwe. Dopiero te dzielimy na raki, glejaki, chłoniaki, czerniaki, białaczki, mięsaki, potworniaki.
Każdy Rak jest nowotworem ale…… nie każdy nowotwór jest rakiem. Rozumiecie? 😉

RAK JEST WYŁĄCZNIE ZALEŻY OD GENETYKI

MIT

Jak pisałem poprzednio, to że mamy gen nie znaczy, że musimy go uaktywnić. Za jego aktywację odpowiada masa czynników.
W 80-90 % na wystąpienie raka składają się czynniki kancerogenne( wszystko co sprzyja/pozwala rozwijać się nowotworowi)
Zaliczamy do nich:

-Palenie papierosów ( pestycydy i spryskiwanie Roundupem pól uprawnych. Na uprawy tytoniu wylewa się więcej pestycydów niż na jakąkolwiek inną roślinę hodowlaną)

-Otyłość (otyłość powoduje między innymi stany zapalne komórek, insulinooporność, galicję skorelowaną z uszkadzaniem tkanek, kumulację toksyn, gdyż toksyny są przechowywane nie w wątrobie jak niektórym się wydaje, a właśnie w tkance tłuszczowej)

-Brak aktywności fizycznej ( Jak pisałem poprzednio, jeżeli się nie ruszamy, to powodujemy zastój limfy utrudniając tym samym cyrkulacje płynów, przez co nie pozwalamy organizmowi wydalić toksyn)

-Nieodpowiednia dieta ( czynniki antyżywieniowe typu aspartam, których nasz organizm nie umie strawić, toksyny w żywności oraz pestycydy, nadmierna podaż cukru, która uszkadza tkanki i prowadzi do otyłości)

DIETA MA WPŁYW NA ZACHOROWANIA NA RAKA

FAKT

Zachęcam do przeczytania książki pt „RAKOWI POWIEDZ NIE” PATRICA HOLFORDA. Według niego, to co jemy może podnieść lub obniżyć ryzyko zachorowania na raka. Np: Kwasy Omega 3 obniżają stany zapalne, a nadmiar rafinowanego cukru podnosi.

Udowodniono, że duże spożycie witamin A,B,C E oraz D znacząco obniża ryzyko zachorowania na raka np: płuc, szyjki macicy.

Co może być dla was szokiem, to fakt, iż spożywanie przemysłowego nabiału może podnieść ryzyko zachorowania na raka. Ówczesny nabiał od krów zamkniętych w oborach, które nawet nie widzą światła dziennego, jest w tych czasach bardzo niebezpieczny. Nadmiar hormonów i toksyn skumulowanych w mleku przemysłowym jest ogromny i niestety powiedzenie „pij mleko będziesz wielki” jest mega nieaktualnie.

PS. Jeżeli macie dostęp do nabiału ekologicznego, od krów wypasanych na łąkach to jest on OK. Mówię o mleku przemysłowym, sprzedawanym w sklepach i marketach.

NOWOTWÓR TO WYROK

MIT

Załóżmy sytuację, że siedzicie w gabinecie lekarskim i z ust lekarza pada wyrok……. ma Pani/Pan raka. Większość osób słysząc takie słowa załamałaby się i skojarzyłaby to z końcem swojego istnienia. Ale czy aby na pewno?? Rak zawsze oznacza przysłowiowy koniec ? Ciężko znaleźć jakieś dane statystyczne na temat wygrania walki z rakiem, ponieważ jest to zależne od dużej ilości czynników, ale udaje się to na przykład około 60-70 procentom kobiet chorującym na raka piersi.

Wart pamiętać, że im wcześniej wykryjemy raka, tym większa szansa na wygranie z nim batalii. Objawy raka mogą niekiedy nie różnić się od objawów grypy. (Nie mówię oczywiście o popadaniu w paranoję i o tym, że gdy tylko Was boli głowa na pewno macie raka )

Jakie syndromy mogą świadczyć o nowotworze?

-Bóle głowy
-Utraty przytomności
-Nadmierna senność
-Wymioty i nudności
-Zmiany nastrojów i w naszej psychice

Zachęcam do poszerzania swojej wiedzy na ten temat.

Pozdrawiam!!!!

 

Artur Jobda

About Artur Jobda

Leave a Reply