fbpx Skip to main content

Koszyk

Dieta

MASZ PROBLEMY Z KONCENTRACJĄ LUB NIE MOŻESZ SIĘ SKUPIĆ NA CZYTANIU KSIĄŻKI ?

By 27 lutego 20199 czerwca, 2023No Comments

Dzisiaj rada dla osób, które mają problem ze skupieniem i koncentracją lub potrzebują się przygotować do sesji. Suplement, który wam przedstawię, przetestowałem na sobie i polecam go z czystym sumieniem, bo działa i nie zaszkodzi waszemu zdrowiu. Sam stosuję go przed szkoleniem lub ciężkim dniem, który wymaga ode mnie skupienia i sprawdza się znakomicie zwłaszcza w połączeniu z zieloną herbatą, lub kawą.

Za naszą pamięć oraz koncentrację odpowiada neuroprzekaźnik Acetylocholina

Co to jest Acetylocholina?

Acetylocholina jest jednym z naturalnych neuroprzekaźników w mózgu. Odgrywa ona kluczową rolę w tworzeniu pamięci, odpowiada za werbalne i logiczne rozumowanie i zdolność koncentracji. Acetylocholina oferuje również korzyści ochronne i ogranicza związane z rozpadem neurologicznym choroby zwyrodnieniowe.
No dobra to teraz, jeżeli już wiemy, czym jest Acetylocholina, to jak można zwiększyć jej poziom w mózgu? Pomoże Hupercyna A

Uwaga-Teraz będzie naukowy bełkot:

„Hupercyna A jest związkiem wyizolowanym z roślin należących do rodziny Huperziceae lub wytwarzanym przy pomocy technik biosyntetycznych. Związek ten jest inhibitorem acetylocholinoesterazy- co oznacza, że blokuje działanie tego enzymu, rozkładając cząsteczki acetylocholiny, czego skutkiem jest wzrost stężenia acetylocholiny, a co się z tym wiąże, jej mózgowego obrotu. Głównym mechanizmem działania hupercyny A jest inhibicja rozkładu enzymu, rozkładającego acetylocholinę – acetylocholinoesterazy. Specyficznie blokuje izoforme G4 struktury acetylocholiny, która jest specyficzna dla ludzkiego mózgu”

O ile zabawa z neuroprzekaźnikami na własną rękę jest bardzo niebezpieczna, to wiele badań pokazuje, że podawanie Hupercyny A nie powoduje żadnych skutków ubocznych, jeśli bierzemy ja w rozsądnych dawkach i cyklicznie. Dlaczego??? Ponieważ Acetylocholina jest neuroprzekaźnikiem, który ciężko przestymulować i zmęczyć nim receptorów.

Ok, ale czy istnieją jakieś przeciwwskazania?

Tak i zaliczamy do nich skurcze mięśni lub tężyczkę.

Dawkowanie?
Od 100 mcg do 400mcg (na mnie działa już 200mg, ale jest to sprawa indywidualna) podajemy jednorazowo rano lub przed okresem, kiedy wymagane jest od nas skupienie. Nie stosujemy non stop, ponieważ jest to cały czas neuroprzekaźnik i używamy go na przykład przez tydzień, gdy musimy wkuć do sesji. Uwaga Hupercyna podana przed snem powoduje bardziej świadome sny 🙂

Pamiętajcie, że jest to wyjście czasowe i warto sprawdzić co tak naprawdę stoi za kłopotami z waszą koncentracją. Może to być spowodowane:

-Zbyt małą ilością snu lub niewchodzeniem w fazę głębokiego snu zwaną REM
-Stymulowanie się pobudzaczami typu kawa, które męczą układ nerwowy.
-Zbyt niski poziom czerwonych krwinek we krwi przez co do waszego mózgu nie dociera odpowiednia ilość tlenu.
-Zła dieta uboga w tłuszcz, cholesterol i omega 3 (mózg składa się głównie z wypisanych tłuszczy i potrzebuje ich do naprawy neuronów)
-Choroby neurodegradacyjne typu Alzheimer, które zaczynają się ujawniać.

Źródła: lekinootropowe.pl

Artur Jobda

Leave a Reply