fbpx
0

Koszyk

SPALACZE TŁUSZCZU DOMOWEJ ROBOTY 🔥 🔥 🔥

Dzisiaj o tym, jak upichcić swój własny spalacz tłuszczu. Odżywki mające za zadanie wspomóc spalanie tkanki tłuszczowej, które można kupić w sklepach z suplementami diety, nie zawsze działają na nas dobrze. Są one oparte często na dużych dawkach stymulantów, takich jak kofeina lub mocniejszych alkaloidach w tym johimbina, lub geranium. Wszystkie one pobudzają mocno nasz układ nerwowy, doprowadzając w dłuższej perspektywie do problemów z wypalonymi nadnerczami, problemami hormonalnymi, mocny obciążeniem mięśnia sercowego.

Są jednak substancje, które można śmiało dodać do swojej diety, jakie wspomogą nas w redukcji tkanki tłuszczowej bez potrzeby zakupu suplementu. Co więcej, często, gdy przeczyta się skład takiego preparatu, to okaże się, że wpisane na odwrocie substancje są szeroko dostępne w pożywieniu, jakie mamy w kuchni. A więc co warto dodać do swojej diety, aby pożegnać smalczyk z brzucha ?

JAKIE SUBSTANCJE POZWOLĄ EFEKTYWNIEJ SPALAĆ TŁUSZCZ??

-Zielona herbata poprzez zawarte w niej EGCG powoduje mniejszy rozpad noradrenaliny, pomagając utrzymywać szybszy metabolizm.

-Ostre przyprawy, takie jak pieprz cayen wykazują działanie podnoszenia temperatury ciała i tym samym ilość spalanych kalorii nawet w stanie spoczynku.

-Kawa, a konkretnie kofeina w umiarkowanych dawkach 100-200 mg. Większe dawki mogą dawać odwrotny efekt i zbytnio stymulowały nadnercza. Kawa, czy też kofeina daje kopa energetycznego do treningu, zwiększa motywację, zmniejsza odczucie zmęczenia, poprawia sprawność umysłową, przyśpiesza utlenianie kwasów tłuszczowych z komórek podskórnych.

-Grejpfrut.  Pół grejpfruta dziennie obniża poziom insuliny na czczo, co pozwala skuteczniej korzystać z zapasów energetycznych (tkanki tłuszczowej) podczas wysiłków.

-Cynamon zwiększa wrażliwość insulinową (działanie, jak w punkcie powyżej) naszych komórek i działa silnie antyoksydacyjnie.

-Imbir zmniejsza apetyt, rozgrzewa organizm i poprawia trawienie.

-Żeń-szeń zwiększa dotlenienie organizmu, co skutkuje większą witalnością oraz lepszym utlenianiem kwasów tłuszczowych podczas wysiłku.

-Witamina D3 nasila pozyskiwanie energii z zapasów tłuszczowych, zwiększa poziom testosteronu u mężczyzn i poziom estrogenu u kobiet. Najskuteczniej pozyskamy ją, wystawiając się na słońce w okolicach godzin południowych.

CLA sprzężony kwas linolowy hamuje enzym zwany lipazą odpowiadający za zmniejszenie wchłaniania nadmiernej ilości tłuszczu, znajduje się w maśle dobrej jakości i chudych mięsach.

-Omega 3 poprawia wrażliwość insulinową, a pozyskać ją możemy z ryb morskich dobrej jakości.

-L karnityna poprawia sprawność transportu tłuszczu do mitochondriów, czyli komórek, które spalają bezpośrednio tłuszcz podczas ćwiczeń. Zajdziemy ją w produktach mięsnych i mlecznych dobrej jakości.

-Cynk oraz chrom. Ludzie z niedoborami cynku mają tendencję do mniejszego poczucia smaku i woni potraw, a chrom niweluje zachcianki na słodkie. Znajdziemy je między innymi w mięsach, kaszach i owocach morza.

Artur Jobda

About Artur Jobda

Leave a Reply